Kom langs voor een hernieuwde kennismaking met het erfgoed van Haarlemmermeer. 

Historisch Museum

Tentoonstelling Omslag in Haarlemmermeer

Haarlemmermeer was lang een overwegend agrarische gemeente met een open landschap. Sinds de Tweede Wereldoorlog is dat snel veranderd. Haarlemmermeer is nu een dynamische en stedelijke gemeente. Werk van verschillende fotografen, waaronder Theo Baart, toont deze ontwikkeling. Hoe kwam deze omslag tot stand? U krijgt antwoord in de tentoonstelling. Er is ook een lezing over het onderwerp op 22 januari 2023 in Historisch Museum Haarlemmermeer. 

Cruquius Museum

Gemaal geborduurd

Tentoonstelling "Koninklijk borduren" – verhalen en vakmanschap t/m 29 mei 2023. Grijp je kans om eenmalig zowel de historische als nieuwe gordijnen van Paleis Huis ten Bosch – het woonpaleis van Hare Majesteit Koningin Máxima en Koning Willem Alexander te bewonderen in het TextielMuseum! Met het geborduurde gemaal.

Historische kaart Haarlemmermeer
Cruquius Museum

Audiotour

Ook buiten openingstijden kun je een virtueel bezoek brengen aan het gemaal. In de audiotour leidt Leo Richardson je rond door het museum.